Artikkel «Scottish Fold ja Highland Fold tõustandard»

 

Keha. Keskmine kuni suur, lihaseline ning jässakas. Rind, õlad ja selg on laiad ja massiivsed. Jalad on lühikesed ja lihaselised, käpad aga paksud ja ümmargused. Saba on keskmise pikkusega, ulatub vähemalt õlgadeni ning lõpeb ümmarguse otsaga. Ilma ühegi jäiga või paksu osata ning paindub tipust saba otsani. Kael on lühike ja tugev.

 

Pea. Ümar, suur ja lai. Kindla lõuaga. Nina on lühike, lai ja sirge. Profiil on kurviga (ilma stopita). Põsed on täidlased ja ümarad. Suured ümmargused vurrupadjad annavad lühikesele koonule kindla joone.

 

Kõrvad. Väikesed ja ettepoole volditud, veidi ümarate tippudega, mis on suunatud silma nurkadesse. Asetus on lai ja hästi pead ligi.

 

Silmad. Suured ja ümmargused, laia asetusega. Silmade värvus vastab karvkatte värvusele.

 

Karvkate. Lühikarvaline: karvkate on lühike ja väga tihe, seisab kehast eemal. Õhuline tänu piisavale aluskarvale. Tekstuur on "krõbe”, mitte villane. Pikakarvaline: karvkate on keskmise pikkusega ja väga tihe, piisava aluskarvaga. Ei tohi olla liibuv ega vatise tekstuuriga.

 

Värvus. Kõik värvused ja mustrid, mistahes valge osakaaluga ja point-värvused ilma valgeta on lubatud.

 

VeadJäikus ükskõik millises saba osas. Peast eemale hoidvad kõrvadProfiil suure stopiga.

 

Aretus ja registreerimine. Paaritus Scottish Fold/Highland Fold ja Scottish Fold/Highland Fold vahel on keelatud. Aretuses on lubatud kasutada vaid Briti lühikarvalisi/pikakarvalisi ja Scottish Straight/Highland Straight kasse. Rangelt on keelatud kikkis kõrvadega kassipoegade registreerimine Briti lühikarvaliste või pikakarvalistena. Nad peavad olema registreeritud kui Scottish Straight/Highland Straight kassid ning neid pole lubatud kasutada Briti lühi- ja pikakarvaliste aretuses.


Punktitabel
Keha10 punkti
Saba15 punkti
Pea15 punkti
Kõrvad30 punkti
Silmad15 punkti
Karva tekstuur ja värvus10 punkti
Seisund5 punkti


tõlkinud inglise keelest Diana Kuzmina, kasvandus Safinland

http://safinland.ucoz.ru/

 

Форма входа
Поиск
Наш опрос
Какой из этих редких окрасов нравится Вам больше всего?
Всего ответов: 66
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0